spin
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

PERUZ HANIM

Mayıs 21 @ 21:00 - 22:30

Ramazan’da kanto ve tuluatın tadını çıkararak için geleneksel Türk tiyatrosunu yakından tanıyacağınız bir oyun sizi bekliyor. Taihten bir kişilik olan kantocu Peruz Hanım‘ın hikayesi sizi eski İstanbul’a götürecek.

Kapanan bir tiyatrodan aldığı eşyaları kukla arkadaşlarıyla inceleyen karakterimizin  bulduğu sandıktan notlar ve gazete kupürleri çıkar. Bunlar 19. yüzyılın sonlarına damgasını vurmuş olan ünlü kantocu Peruz Terzakyan ile ilgilidir. Okurken başlar oynamaya. Kantocu Peruz’un hayatından kesitlerde, Peruz’un çevresinde dolanan hikâyelere kimi zaman kantolar, kimi zaman meddah, kimi zaman ortaoyunu, kimi zaman kuklalarla dram ve melodramlar eşlik ediyor. Tüm bu çeşitlilikle birlikte 19. yüzyıl tiyatro anlayışını seyirci karşısına çıkararak, Peruz Hanımın gözünden dönem sanatçılarının yaşamına da ışık tutuyor.
 TİYATRO: TİYATRO TEĞET YAZAN: SİBEL TOMAÇ YÖNETEN: ERSİN YAŞAR DRAMATURG : M.EMİN TAŞDEMİR MÜZİK: EMİN ÇAĞRI ÇAKAR DEKOR/KOSTÜM : SİBEL TOMAÇ – MEHMET AKSU IŞIK: M.EMİN TAŞDEMİR – UMUT RIŞVANLI FOTOGRAFLAR : YAVUZ YILMAZ YAPIMCI: GÜLŞAH TOMAÇ OYUNCULAR: CEYHUN YAĞMURLAR SİBEL TOMAÇ FİLİZ BİNGÖL AKGÜL SÜRESİ: 75 DAKİKA – TEK PERDE TÜRÜ: MÜZİKLİ KOMEDİ

Gamze Yalçın

29 Nisan Pzt 13:55

Detaylar

Tarih:
Mayıs 21
Saat:
21:00 - 22:30
Website:
https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro-bilet/peruz-hanim

Mekan

Asmalı Sahne
Asmalı Mescit Mah. Yemenici Abdüllatif sok. Hoş Apt. No:9 Beyoğlu
istanbul, Taksim/Beyoğlu 34430
Telefon:
02122433720
Website:
www.asmalisahne.com